Verdien uw bijtelling terug d.m.v. opvulling van uw pensioengat
Een deel van de nieuwwaarde van uw lease-auto wordt bij uw inkomen opgeteld: de fiscale bijtelling. Over dat bedrag betaalt u wel belasting, maar bouwt u geen pensioen op; u creëert dus een pensioengat. Iedereen die een lease-auto rijdt, heeft daardoor in principe dus een pensioengat.
Neem een lease-auto met zo weinig mogelijk opties .De waarde hiervan wordt betrokken in de cataloguswaarde van de auto, waardoor de bijtelling hoger uitvalt. Laat u later accessiores inbouwen, dan telt de waarde hiervan niet mee voor de bijtelling. Het later opties installeren zonder verhoging van de fiscale bijtelling te verhogen gaat niet op voor opties die ook 'af fabriek' hadden kunnen worden geleverd. Lagere Lease prijzen met auto import interessant!
In dat geval hoeft u geen percentage van de cataloguswaarde bij uw inkomen op te tellen.
Uw werkgever mag dan, zelfs als u eerste klas reist, alle kosten belastingvrij vergoeden. Terwijl de vergoedingen voor reizen met de auto aan een maximum gebonden zijn.
Voor het vervoer van ouderen of gehandicapten naar de kerk mag u de rit administreren als zijne een zakelijke rit. prive leasen kan ook
Rijdt u in uw auto van de zaak meer dan 500 km. per jaar privé? Dan wordt er in het nieuwe belastingstelsel een percentage van de cataloguswaarde bij uw inkomen opgeteld. Voor auto's die ouder dan 1986 zijn, wordt echter uitgegaan van de economische waarde.
De BPM op motorvoertuigen die uitgerust zijn met zogenaamde in-car instrumenten en/of een aardgas installatie is in het kader van vergroening verlaagd. Onder in-car instrumenten worden verstaan: de econometer, de boordcomputer met brandstofverbruiksindicator en de cruise control. Een forfaitaire waarde van deze instrumenten wordt sinds 1 mei 2000 buiten beschouwing van de BPM gelaten.
